Sheikha Alanoud Al-Thani

, Director, Qatar Finance Center

Sheika Alanoud bint Hamad Al-Thani, Eylül 2017 tarihinde Katar Finans Merkezi (QFC) Mercii’ne İş Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır. Öncesinde MENA bölgesi Ekonomik İlişkiler Yardımcı Direktörü ve Stratejik İttifaklar Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. QFC’ye katılmadan önce, Alanoud, genç insanlara Arap bölgesinde bulunan iş fırsatlarını sunan Katar menşeli sosyal bir inisiyatif olan Silatech’in Katar Ülke Direktörü olarak görev almıştır. Birçok uluslararası organizasyon ve BM temsilciliklerinde, ekonomik kalkınma hakkında uzmanlıkları olan, eğitim, özel sektör gelişimi ve genç insanların istihdamı konularına odaklanan birçok farklı pozisyonda çalışmıştır. Bahsi geçen konular hakkında sayısız rapor yazmıştır.

Alanoud birçok organizasyonun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Bunların arasında Bedaya Girişimcilik ve Kariyer Rehberliği Merkezi Başkan Yardımcılığı, Tomouh, Kadınların İş Hayatına Katılımı, i2Co Dönüştürücü Liderlik Okulu ve İngiltere’de bulunan Gelecekteki Yabancı Politikalar sayılabilir. Halihazırda, Kadın Girişimcileri Günü Katar Global Büyükelçisi, Dünya Ekonomik Forumu Global Dünyaya Yön Verenler Topluluğu kurucu üyesi ve İştirakler Danışma Konseyi üyesi olarak çalışmaktadır. Kendisi birçok kez onurlandırılmış ve çeşitli ödüller kazanmıştır.

Bunlardan bazıları şöyle: 2011 yılı Genç Arapara Başarı Sağlayan Kişi, 2008 ve 2012 yılı Ekselansları Sheikh Tamim bin Hamad Al-Thani Eğitim Mükemmeliyet Ödülleri. Londra Ekonomi Okulu Devlet Ekonomisi ve Siyaset Bilimi lisanslarını almış (çift anadal); Oxford Üniversitesi’nde ise Kalkınma Ekonomisi bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Katar Liderlik Merkezi Yükselen Liderer Programından ileri seviye eğitim almıştır ve Bucerius Global Yönetişim Okulu araştırmacısıdır. Başarılı bir girişimci olan Alanoud’un birçok sektörde birden çok şirketi bulunmaktadır.