Philip Dunne

, Head of EY-Parthenon United Kingdom

Phil Dunne, İngiltere’de bulunan EY-Parthenon adlı Kurumsal Finans Stratejisi uygulamasını yürütmektedir. Bu sektörde ve danışmanlık alanında 25 yıldan fazla deneyime sahiptir. Phil Dunne ve ekibi, büyüme ve piyasaya giriş stratejileri, ticari titizlik, şirket evlilik planları ve şirket alımı sonrası sinerjiyi yakalamak üzerine hem öz sermaye hem de kurumsal müşterilerine stratejik bilgilendirmelerde bulunmaktadır.

Mühendislik eğitimi alan Phil Dunne, kariyerine İngiliz Havacılığı için yerden fırlatmalı çeşitli füzeler tasarlamakla başlamıştır. Daha sonra beş yıl boyunca France for Michelin için tasarım ve üretim pozisyonlarında çalışmıştır. Bu işin ardından kısa bir süreliğine profesyonel rugby oyuncusu olarak hayatına devam etmiştir. İşletme okuluna başladıktan sonra ise A.T. Kearney’e katılmış; İngiltere Yönetim Ortağı olmuş ve ardından strateji uygulamaları geliştirmek üzere EY’ye katılmıştır.

Phil Dunne, endüstri sektöründeki müşterilerine hizmet vermekte, otomotiv ile havacılık ve uzay sektörlerindeki deneyimlerinden güç almaktadır.

Phil Dunne, Birminghan Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur ve Cranfield Yönetim Okulunda MBA yapmıştır.

İş haricinde, boş vakitlerini onlu yaşlardaki üç çocuğunun tekelinde geçirmektedir. Kalan kısa zamanını ise genelde maç yaparak ve izleyerek geçirmektedir. Ancak yapmak ve izlemek arasındaki denge yaşla beraber giderek açılmaktadır.