Hendy Setiono

, Founder and CEO, Baba Rafi Kebab

Hem ülke içinde hem de dışında büyüyen, çeşitli ödüllerin sahibi, çeşitli yerel gıda markalarından oluşan Baba Rafi Girişimi – Holding Şirketinin CEO’sudur. Hendy Setiono, PT’nin başkanıdır. Kebab Turki Baba Rafi adlı franchise işletmenin kurucusu Baba Rafi Endonezya’dır.

Endonezya, Brunei Darüsselam, Bangladeş, Malezya, Singapur, Filipinler, Sri Lanka, Hollanda ve Çin’de bulunan 1.300 bayisi ve kabapçısıyla, Baba Rafi dünyanın en büyük kebap zinciridir. Hendy Setiono, CV’nin de başkanıdır. Warmee Berkah Bersama, Heaven for Juice adlı cafenin sahibidir; Subang, Batı Java’da bulunan Tambak Udang Vaname, Vaname karidesleri yatırımının kurucusudur.

Hendy Setiono Parlamenter Girişimcilik Komitesinin başkanıdır; kendisi işletmelere motivasyon sağlar ve girişimcilere mentörlük hizmeti verir. Dört sömestır boyunca Sepuluh Mopember Surabaya (ITC) Teknoloji Enstitüsü Enformatik Mühendisliği bölümünde öğrenim görmüştür. Diplomasını ve ileri seviye e-ticaret diplomasını Singapur’da bulunan Enformasyon Bilgisayar Okulu’ndan almıştır. Hendy Setiono, Tempo dergisi tarafından düzenlenen “2006’nın En İyi 10’uncu İnsanı” ödülü, 2006 yılında Endonezya İşbirliği ve Kobi Bakanlığı tarafından verilen “Endonezya Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Ödülü” (ISMBEA); Ernst & Young tarafından verilen Yılın Girişimcisi ödülü, Info Franchise dergisi tarafından verilen “Endonezya Genç Franchise Girişimci Ödülü” ve daha birçok ödüle layık görülmüştür.